Skorzystałem dwukrotnie z zaproszenia Państwowej Agencji Inwestycji i Handlu

Wziąłem udział w Global e-Mobility Forum

Penetrowałem moc Porsche® na torze Hermanna Tilke

Byłem z wizytą na Azimut&Benetti Exhibition 

Na zdjęciu: Leszek Chasikowski
fundator fundacji "Wewnątrz Księżyca"
(archiwum prywatne)

Na zdjęciu: Porsche® off-road w Lipsku
(archiwum prywatne)

Na zdjęciu: CIRRUS® AIRCRAFT
(archiwum prywatne)

POSTY MILOWE:

2003 - Wchodzimy w rynek telekomunikacyjny w Polsce.

2007 - Ustanawiamy w Polsce rekord sprzedaży usług telekomunikacyjnych dla operatorów alternatywnych w technologii WLR.

2008 - Pierwszy ogólnopolski zjazd firmowy.

2013 - Testujemy rozwiązania obsługi rachunków masowych oferowanych przez najstarszy polski bank "Bank Spółdzielczy w Brodnicy".

2016 - Podejmuję rozmowy z "ACG" (jednym z największych producentów automatyki bankowej w USA) o utworzeniu pod produkcję monetomatów wielowalutowych fabryki w Polsce.

2018 - Publikujemy stronę www, wchodzimy w segment e-mobility i powstaje koncepcja monetomatów mini w celu automatyzacji zapłaty bilonem i wydawania reszty do kwoty 9,99 zł.

2019 - Namawiamy Polską Agencję Inwestycji i Handlu aby wystawiła nasz prototyp monetomatu w Dubaju podczas trwających targów w "Pawilon Polski" tamże.

2020 - Odrzucamy wszystkie napływające oferty implementacji obsługi kryptowalut, ponieważ prowizja za ich "wydobycie" jaką miałby zapłacić odbiorca końcowy nie pozwala na wyodrębnienie tych walut do najmniejszej niepodzielnej części o wartości 1 grosz.

2021 - Narodowy Bank Polski usprawnia obieg polskiej waluty w bilonie i uruchamia monetomaty jednowalutowe, które okazują się długo wyczekiwanym narzędziem. Uruchamiamy rekrutację w nowym segmencie rynku na stanowiska handlowe dla dystrybucji urządzeń typu monetomat.

💡 Jakiś czas temu pewien dzieciak stojący przed panią ekspedientką w sklepie, patrząc na nią błagalnym wzrokiem wysypał z puszki po kawie monety. W kolejce zrobiło się gwarno, pani ekspedientka popatrzyła na niego przerażona. Gdy zaczęła je liczyć sytuacja w kolejce mnie coraz bardziej rozbawiała. Przy ostatnich monetach poukładanych w różnokolorowe zbiory waluty nie tylko polskiej, zaczął mi się do głowy natarczywie dobijać pomysł…


… bo gdyby tak ten chłopak, zamiast do pani ekspedientki i przeklinającej go kolejki w sklepie, mógł podejść z tą puszką do urządzenia, które po wsypaniu jego brzęczącego dobytku, go przeliczy i wyda mu pieniążek, który jak pani ekspedientka nie odrzuci mu pieniążka euro, funta czy amerykańskiego centa, ale przewalutuje i wyda pieniążek z orzełkiem?

2022 - Zachłysnęiliśmy się technologią AR w wykonaniu Macieja Schmidta.

2022 - TELKOM-TELOS® to bardzo otwarta na innowacje firma. Przy współpracy z nimi buduję prototyp pierwszej w świecie publicznej budki telefonicznej z funkcją kantoru bilonu umożliwiającą lokalne oraz międzynarodowe połączenia telefoniczne po wrzuceniu monety a w razie potrzeby telefon przy monetomacie połączy się również z numerem alarmowym 112. Telefon w monetomacie może się okazać przydatny w przypadku np. awarii sieci GSM czy zagubienia telefonu komórkowego.

2023 - Dostałem zielone światło od Iridium® Dzięki uprzejmości poleconych mi przez Iridium® najlepszych specjalistów na świecie mogę rozpocząć budowę swoich prototypów urządzeń telekomunikacyjnych z użyciem Embedded SIM opartą wyłącznie na globalnej infrastrukturze satelitarnej z pominięciem sieci GSM.

17.11.2023 - Otrzymałem wiadomość od NASA, że moje imię i nazwisko znajdzie się na pokładzie statku kosmicznego, który przemierzy 4,5 miliarda km. Celem misji jest badanie Jupitera - jednego z księżycy Jowisza. Statek kosmiczny NASA's Europa Clipper z moim imieniem i nazwiskiem startuje z planety Ziemia w październiku 2024 roku.