Aktualności:

Państwowa Agencja Inwestycji i Handlu

PAIH FORUM BIZNESU

PAIH Forum Biznesu to wydarzenie organizowane dla sektora MŚP i jego partnerów - przedstawicieli regionów oraz instytucji rozwoju. To przestrzeń dla przedsiębiorców, którzy chcą się rozwijać, szukają nowych rozwiązań i pomysłów. Szczególnie dla tych, którzy planują lub już rozpoczęli ekspansję na zagraniczne rynki. PAIH Forum Biznesu to niepowtarzalna okazja do osobistego spotkania z ekspertami z ponad 70 rynków zagranicznych.

Wydarzenie PAIH Forum Biznesu skierowane jest do polskich przedsiębiorców, ze szczególnym uwzględnieniem MŚP, aktywnych eksporterów i przedsiębiorców zainteresowanych eksportem swoich produktów i usług oraz planujących i realizujących inwestycje zagraniczne.

Koncepcja programowa zakłada szeroką formułę aktywności merytorycznych zapewniającą pełny proces obsługi przedsiębiorcy w obszarach eksportu i inwestycji. Wartością dodaną jest możliwość bezpośredniego kontaktu uczestników Forum z przedstawicielami Zagranicznych Biur Handlowych PAIH, umożliwiając tym samym wzmocnienie relacji na poszczególnych rynkach o szerokim zasięgu geograficznym.


źródło: paih.gov.pl

🗞️ Global e-Mobility Forum

Elektromobilność pozostaje priorytetem, Polska jest liderem w wielu jej obszarach – powiedział szef rządu podczas Forum Elektromobilności Driving Change Together. W trakcie wydarzenia zostały poruszone kluczowe kwestie m.in. dotyczące rozwoju sektora pojazdów o napędzie elektrycznym, zagadnienia finansowania inwestycji i najlepszych modeli biznesowych w tym sektorze oraz wyzwania związane z przyszłym rozwojem elektromobilności.

Premier zaznaczył, że rząd wspiera rozwój tego rynku m.in. poprzez zachęty podatkowe oraz ustawę o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Uczestnicy spotkania zaprezentowali rozwiązania, które stworzyły warunki rozwoju elektromobilności na różnych rynkach.

Polska jest liderem w wielu kwestiach związanych z elektromobilnością. Jesteśmy największym producentem i eksporterem autobusów elektrycznych w Unii Europejskiej – wskazał premier. Jak podkreślił społeczeństwo oczekuje czystego transportu i czystego powietrza.

Inicjatywa partnerstwa na rzecz elektromobilności stanowi jeden z głównych obszarów aktywności polskiej Prezydencji w COP24. Jej celem jest zmiana technologiczna i organizacyjna w transporcie, zmierzająca do osiągnięcia zerowego poziomu emisyjności w tym sektorze poprzez produkcję oraz zachęcanie do korzystania z pojazdów o napędzie elektrycznym.

W wydarzeniu uczestniczyli również minister klimatu oraz zastępca sekretarza ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych do spraw zmian klimatu.


źródło: premier.gov.pl

🗞️ Dubai EXPO

Pierwsza na Bliskim Wschodzie światowa wystawa, która odbyła się w Dubaju. Główną areną prezentacji o Polsce podczas wystawy światowej w ZEA był "Pawilon Polski". Hasło przewodnie wystawy to „Łączenie umysłów”.

7 grudnia 2021 roku oczy całego świata zwróciły się ku Polsce #pawilonpolski

źródło: expo.gov.pl

🗞️ Wstąpiliśmy w poczet Polskiej Izby Konopi

11 grudnia 2021 roku wzięliśmy udział w zorganizowanym przez Pana Andrzeja Dołeckiego pierwszym Walnym Zgromadzeniu Polskiej Izby Konopi w Polsce. Po zapoznaniu ze statutem Polskiej Izby Konopi postanowiłem dołączyć do Pana Andrzeja Dołeckiego by pomóc mu w realizacji jego wizji, odbudować polską gospodarkę konopną z administracyjnych ruin i tworzyć konglomerat dla przyszłych pokoleń.

Na dzjęciu: Leszek Chasikowski
foto: erakonopi.pl