HUB STARTUPów

HUB STARTUPów to my. Fundacja rodzinna od której znajdziesz wsparcie, być może inspirację albo narzędzia do realizacji swojej Wizji. Musisz nie tylko stworzyć wartościowy produkt, ale też przekonać do niego potencjalnych inwestorów. Jednym z kluczowych wskaźników finansowych, którym interesują się inwestorzy, jest EBITDA. EBITDA to skrót od Earnings Before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization, czyli zysk przed odsetkami, podatkami, amortyzacją i umorzeniem. EBITDA pokazuje, jak rentowna jest działalność operacyjna Twojego startupu, nie uwzględniając kosztów finansowania, podatków i innych czynników, które mogą się różnić w zależności od branży, kraju czy formy prawnej.

EBITDA jest często używana do porównywania różnych firm, ponieważ eliminuje wpływ czynników, które nie są związane z samą działalnością. EBITDA jest też często podstawą do obliczania wartości firmy.

Brzmi skomplikowanie? Nie martw się, pomożemy Ci bezpłatnie. Damy Ci wzór, który pomoże Ci w sporządzeniu wyliczenia EBITDA dla Twojego startupu, który możesz przedstawić swoim inwestorom. Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na pozyskanie inwestora do swojego biznesu.

Jeśli chcesz skorzystać z naszej pomocy pro-bono skontaktuj się z nami.